Jak dobrać właściwy preparat? - Caniviton


Jak dobrać właściwy preparat?Dobór właściwego preparatu wspomagającego funkcję chrząstki stawowej zależy od stopnia poziomu problemu – występowania kulawizn, czy też objawów bólowych. W zaawansowanych przypadkach choroby zwyrodnieniowej stosowanie produktów ochraniających stawy może być już niewystarczające. W takich sytuacjach skonsultuj się ze swoim lekarzem weterynarii.Szczenięta i młode psy ras dużych i olbrzymich


Intensywny wzrost układu kostnego u szczeniąt ras dużych i olbrzymich następuje do 5-8 miesiąca życia. Nierzadko zdarza się, że rozwój chrząstki stawowej następuje później niż całego kośćca, szczególnie gdy przyrost masy ciała jest zbyt szybki. Dodatkowe obciążenie na stawy, przy w pełni „niedojrzałych” funkcjonalnie chrząstkach może skutkować w przyszłości poważnymi problemami z poruszaniem się. Ma to istotne znaczenie szczególnie u ras predysponowanych genetycznie do dysplazji.

Dlatego warto w okresie intensywnego wzrostu szczeniąt oraz u młodych psów ras dużych i olbrzymich podawać preparaty chondroprotekcyjne, aby wzmocnić narażone na obciążenia chrząstki stawowe. Doskonałym rozwiązaniem dla takich zwierząt jest Caniviton® Protect.


Ważne, aby preparaty stosowane u młodych zwierząt nie wykazujących objawów klinicznych np. kulawizn były pozbawione substancji o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. W sytuacji wystąpienia problemów ortopedycznych (np. dysplazji) mogą one opóźnić właściwe i rozpoznanie, a tym samym postępowanie lecznicze.Psy młode/dorosłe uprawiające sporty


Intesywna aktywność fizyczna np. agility czy biegi w zaprzęgach mogą być przyczyną dużych obciążeń stawów. Dlatego stosowanie preparatów chondroprotekcyjnych korzystnie wpływa na wzmocnienie chrząstki stawów. Dla takich zwierząt również polecamy preparat Caniviton® Protect.


Psy starsze, mające problem z poruszaniem się


U psów z potwierdzoną chorobą zwyrodnieniową stawów, której towarzyszą objawy kulawizny o różnym stopniu nasilenia polecamy preparaty z serii Caniviton® zawierające czarci pazur - naturalny składnik o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.


U psów wraz z wiekiem choroba zwyrodnieniowa stawów postępuje, czemu towarzyszy ból przewlekły. Zwykle narasta on powoli i trwa długo, niektóre psy uczą się z nim żyć i tolerować go, co znacznie utrudnia jego wykrycie. W takich sytuacjach stosowanie jednie preparatów ochraniających chrząstkę stawową może być nie wystarczające. Dziś kontrola bólu jest rzeczywistością, w przypadku jego nasilenia lekarz weterynarii może zalecić stosowanie środków przeciwbólowych. Uważa się, że uśmierzanie bólu może przyśpieszyć proces zdrowienia, ponieważ redukuje stres i poprawia jakość życia zwierząt. Zapytaj swojego lekarza weterynarii o nowy standard leczenia bólu.


Więcej informacji o bólu u psów i metodach leczenia znajdziesz na stronie www.cimydog.pl.