Flexadin Advanced - Caniviton


Flexadin Advanced 

Na czym polega wyjątkowość preparatu? 
UCII®
– Niezdenaturowany kolagen typu II


Przez wiele lat starano się zgłębić przyczynę choroby zwyrodnieniowej stawów u ludzi i zwierząt . W toku badań  dowiedziono, że u podstaw zwyrodnienia stawów leży przewlekły i postępujący proces zapalny.

Jest on spowodowany w dużej mierze przez obecność fragmentów chrząstki stawowej powstałej w trakcie jej pracy, codziennego zużycia jak i efekt jej urazów. Fragmenty takiej chrząstki  w przestrzeni stawowej organizm rozpoznaje jako ciała  obce i wobec nich rozpoczyna proces zwalczania i naprawy uszkodzeń w postaci reakcji zwanej stanem zapalnym. Stan ten w obrębie stawu objawia się u psa silnym bólem stawu, upośledzeniem przez to jego  ruchu, podniesieniem temperatury i obrzękiem  okolicy chorego stawu .Pies taki może stan zapalny objawiać też  w zupełnie inny sposób. Apatia -niechęć do poruszania się, niechęć do wykonania komend, utrata apetytu – również mogą świadczyć o chorobie  stawu i przebiegającym w mim zwyrodnieniu. Czasami dopiero zaawansowany stan zapalny daje objawy w postaci  widocznej od razu kulawizny, sztywności chodu, czy popiskiwania z bólu przy poruszaniu się.

Naukowcy od wielu lat szukają innych sposobów hamowania procesu zapalnego niż stosowanie standardowo środków przeciwzapalnych. Jednym z takich rozwiązań jest wykorzystanie ostatnio odkrytego mechanizmu odczulania pokarmowego. W tym przypadku polega on na doustnym podaniu UCII® czyli niezdenaturowanego kolagenu typu II. Ten rodzaj kolagenu  jest identyczny ze specyficznie występującym w chrząstce stawowej kolagenem . Po przyjęciu smakowitego kąska zawierającego UCII® w przewodzie pokarmowym psa zachodzi proces uczenia się tolerancji komórek układu odpornościowego wobec fragmentów kolagenu typu II wywołującego stan zapalny w obrębie stawu.

Wyjątkowość UCII® polega na unikalnym mechanizmie jego działania oraz na specjalnym i opatentowanym procesie produkcji który zapewnia jego działanie w przebiegu choroby zwyrodnieniowej.

Flexadin®Advanced dzięki wykorzystaniu mechanizmu odczulania podajemy w wyjątkowy sposób.

Jeden smakowity kąsek podajemy codziennie niezależnie od masy ciała. Bez dawek nasycających – jeden kąsek  dla teriera, bernardyna czy jamnika!

Działanie UCII®  dodatkowo wspierane jest przez wyjątkowy dodatek.

Kolejnym po UCII® składnikiem o udokumentowanym działaniu w chorobie zwyrodnieniowej stawów jest ekstrakt z Boswellia serrata  Ciekawa jest historia i pochodzenie tej substancji. Od prawieków człowiek poszukiwał w otaczającym go  świecie roślin które mógłby wykorzystać w leczeniu chorób.

Zaobserwował przy tym, że wdychając dym ze spalonej żywicy pewnej rośliny czy przyjmując ją jako pokarm zmniejszają się objawy chorób stawów i płuc. Ta żywica pochodzi z drzewa zwanego kadzidłowcem indyjskim – Boswellia serrata. Roślina ta naturalnie występuje w Indiach, na półwyspie Arabskim i północnej Afryce. Na przełomie kwietnia i maja pozyskuje się zaschnięty sok wypływający spod kory, oczyszcza i specjalnie wyodrębnia pożądane substancje lecznicze o działaniu przeciwzapalnym, Ciekawostka niech będzie fakt, że w starożytności najwyższej jakości żywica z Boswelli warta była swej wagi w złocie. Żywica ta stanowiła jeden z podarków Trzech Króli obok złota i równie wartościowej mirry. Świadczy to o poważaniu tej substancji wykorzystywanej przy wytwarzaniu kosmetyków , perfum i oczywiście w medycynie dla jej właściwości przeciwzapalnych. Mechanizm działania aktywnych kwasów bosweliowych zawartych a ekstrakcie z Boswellia serrata to wpływ na enzym 5-lipooksygenazę. Kwasy bosweliowe zmniejszając aktywność tego enzymu zmniejszają wydzielanie czynników pogłębiających stan zapalny. Zastosowanie ekstraktu z Boswellia serrata pozwala na uzyskanie efektów działania Flexadin®Advanced już po 2 tygodniach stosowania preparatu.

Obecnie mamy szanse korzystać z mądrości naszych przodków mając do dyspozycji naturalne rozwiązanie potwierdzone badaniami naukowymi.

Flexadin®Advanced z UCII® i Boswellia serrata to więcej sprawności dla psich stawów.