FAQ - Caniviton


FAQ  1. Co to są substancje chondroprotekcyjne?


Substancje chondroprotekcyjne usprawniają metabolizm tkanki chrzęstnej dzięki czemu, ich stosowanie ochronnie wpływa na chrząstki stawowe. Stanowią one „budulec” dla chondrocytów (komórek tkanki chrzęstnej) i synowicytów (komórek maziówki) co w efekcie stymuluje syntezę elementów strukturalnych chrząstki i zwiększa ilość płynu maziowego.


  1. Co to są GAG’i?


GAG-i czyli glikozaminoglikany stanowią jeden z najważniejszych elementów strukturalnych macierzy pozakomórkowej chrząstki stawowej produkowanej przez chondrocyty. Są to wielocząsteczkowe związki organiczne, które łączą się w długie łańcuchy przez co tworzą w chrząstce stawowej swoisty rodzaj sieci. Dodatkowo substancje te, wykazują zdolność wiązania wody przez co chrząstka staje się elastyczna. Dzięki tym właściwościom staw zachowuje się jak amortyzator, pochłania i neutralizuje siły nacisku oddziałowujące na powierzchnie stawowe. Najważniejszymi GAG’ami ochraniającymi staw są siarczan chondroityny oraz kwas hialuronowy.


  1. Jaka jest rola siarczanu chondroityny w ochronie stawów?


Jest to najważniejszy GAG w strukturze chrząstki stawowej. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie elastyczności powierzchniom stawowym.


  1. Jaka jest rola kwasu hialuronowego? Jakie efekty wywołuje stosowanie glukozaminy?


Kwas hialuronowy to główny składnik mazi stawowej, pełni funkcje odżywcze jak również zapewnia nawilżenie powierzchni stawowych chroniąc je przed „wycieraniem” się. Zbudowany jest z aminocukru – glukozaminy. Suplementacja glukozaminy zwiększa produkcję kwasu hialuronowego, co poprawia ruchomość stawów.


  1. Czym wyróżniają się preparaty Caniviton®?


Prawie 100% czystość i niska masa cząsteczkowa siarczanu chondroityny oraz chlorowodorku glukozaminy w preparatach Caniviton® gwarantują doskonałą przyswajalność i najbardziej efektywne wykorzystanie w ochronie stawów.

W produktach marki Caniviton® używane są wyłącznie surowce najwyższej jakości, a każda partia zanim trafi na rynek podlega szczegółowej kontroli. Gwarantuje to najwyższą jakość oraz właściwy poziom składników.

Preparaty Caniviton® są również wygodne w podawaniu psom. W zależności od preferencji zwierząt, sposobu ich żywienia proponujemy postać tabletek o mięsnym smaku, lub proszek o smaku smażonej wołowiny z lekko grillowaną nutą.


  1. Po jakim czasie stosowania preparatów Caniviton® będzie widoczna poprawa?


Preparaty chondroprotekcyjne wymagają dłuższego okresu stosowania, ponieważ wzmocnienie chrząstki, a tym samym poprawa funkcjonowania stawów następuje stopniowo. W zależność od wieku psa i stopnia zaawansowania choroby, efekty zauważane przez właścicieli pojawiają się po około 4 tygodniach stosowania, a czasem dopiero po 6-8 tygodniach. Dlatego minimalny czas to 6 tygodni, jednakże im dłużej są stosowane preparaty tym lepiej dla stawów.>